Bardzo duża, elektryczna ręczna cylindrowa prasa do wykonywania odbitek próbnych (korektorka).
Maszyna składa się z solidnego metalowego ażurowego postumentu, na którym umieszczony jest stalowy prostokątny fundament z dwiema, w części zębatymi, płozami, które biegną przez całą jego długość.
Nad fundamentem, na jego obu płozach, umieszczony jest dużych rozmiarów wózek. Ma on pełne tylko dwie przeciwległe, boczne ściany. Jego środek natomiast jest w lewej i górnej części zupełnie odsłonięty, a w prawej – przysłonięty przezroczystym, uchylnym tworzywem. W odsłoniętej, nieco wyższej części wózka znajduje się duży dociskowy cylinder drukujący, a w przesłoniętej – dwa stalowe wałki rozcierające i stykające się z nimi trzy gumowe wałki do nanoszenia farby na skład. Pomiędzy cylindrem dociskowym a fundamentem pozostaje odstęp odpowiadający wysokości czcionek. W celu wykonania odbitki próbnej ze składu trzeba umieścić go na fundamencie i dobrze zablokować.
Umieszczony z tyłu maszyny silnik elektryczny napędza wózek oraz cały system farbowy, czyli znajdujący się pod wózkiem cylinder z rezerwą farby i stykające się z nim wałki wózka: te nanoszące i rozcierające farbę.
Po lewej stronie od wózka, w górnej części, znajduje się poziomy blat na papier przed drukiem, a poniżej pozioma metalowa półka z rantem – na gotowe odbitki. Blat jest połączony z postumentem i nieruchomy, a półka jest przymocowana do wózka. Blat prawie styka się z cylindrem dociskowym w jego najwyższej części, pozwalając na dosunięcie do niego czystego arkusza papieru. Cylinder w swojej najwyższym punkcie posiada zestaw dziesięciu chwytaków, który umożliwia przyczepienie papieru do cylindra. Chwytaki otwierają się przy naciśnięciu pedału znajdującego się w dolnej części postumentu i zamykają po jego zwolnieniu.
Wózek uruchamiany jest każdorazowo ręcznie za pomocą umieszczonego przy blacie czarnego przycisku 'start' i porusza się po płozach fundamentu od jego lewego skraju do prawego. W czasie ruchu wózka przyczepiony papier owija się wokół cylindra. W tym samym czasie kontakt z umieszczonym na fundamencie składem mają gumowe wałki nanoszące farbę, a potem papier owinięty na cylindrze dociskowym, co powoduje powstanie odbitki. Po dojechaniu do końca fundamentu wózek zatrzymuje się i chwytaki cylindra otwierają się, co uwalnia papier i umożliwia jego odłożenie na półkę na odbitki. Półka w tej pozycji wózka zasłania w całości miejsce na fundamencie, w którym znajduje się skład. Pozwala to ustrzec przed nieumyślnym pobrudzeniem odbitki.
Potem wózek czeka na kolejne włączenie przycisku 'start'. W trakcie jazdy powrotnej wózka cylinder dociskowy unosi się, żeby uniknąć kontaktu ze składem, natomiast wałki pozostają w tej samej pozycji i nanoszą kolejną warstwę farby na skład.
Prędkości ruchu wózka nie można regulować. Maszyna wyposażona jest w czerwony przycisk 'stop', który zatrzymuje wózek w dowolnej pozycji.
Jest to największa produkowana tego typu prasa i może ona drukować na papierze do formatu 86 × 113 cm.
Maszyna posiada tabliczkę FAG Form Test sugerującą, że została wyprodukowana przez firmę FAG ze Szwajcarii, specjalizujacą się w produkcji pras do wykonywania odbitek próbnych. W rzeczywistości jest to jednak maszyna produkowana przez firmę Max Simmel z RFN, jako model Korrex Hamburg-Kraft."